Informace o nás

HODINY V BRNĚ

Tančíme každý čtvrtek od 19.00 hodin v MC Sedmikráska, Oblá 51, Brno.

Cena jedné Zumba hodiny - 80,- Kč

Možnost zakoupení permanentky na 10 vstupů - 700,- Kč nebo 5 vstupů - 350,-

Permanentka je přenosná!!!!

 

Jmenuji se Lenka Snášilová.

Tančila jsem folklor od svých pěti let a s menšími přestávkami mě tanec naplňoval až do mých 21 let, kdy jsem ukončila i svou profesionální taneční kariéru. Po roce "nic nedělání" mě můj tehdejší přítel, nynější manžel přivedl ke sportu. Protože je to sportovní blázen, tak jsem vyzkoušela různé letní i zimní sporty. Pravdou je, že mě sport na nějakou dobu uspokojil, ale když mě moje kamarádka přivedla k ZUMBĚ, tak se naplnila má představa o pohybu. Zumba je pro mě ideální kombinací sportu a tance, a proto jsem absolvovala lektorský kurz pod vedením vynikající Daniely Česnekové v Brně a získala certifikát Zumba Basic 1. Stala jsem se členem mezinárodního vzdělávacího programu ZIN pro ZUMBA instruktory, jelikož si myslím, že je neustále čemu se učit. V nejbližší době se chystám rozšířit instruktorský program o další certifikáty. 

 

Hubnout tancem s radostí, zábavně, bez stresu a tanečního umu? Pokud nezkusíte alespoň jednu lekci ZUMBY, tak to nezjistíte.

basic_small.png Basic 1

 zin.png

 

Pro koho je ZUMBA?

Lekce Zumby jsou určeny jak úplným začátečníkům, tak i pokročilým. Individuální přístup lektorky  Zumby zaručuje správné držení těla a efektivní cvičení Zumby. Lektorka vysvětluje jednotlivé taneční kroky, takže po několika lekcích zjistíte, že Zumba:
  • je snadná. Zumbu může cvičit každý bez rozdílu věku, fyzické kondice či taneční průpravy.
  • je zábavná a plná pozitivní energie
  • je účinná. Tvaruje celou postavu. Během hodiny můžete spálit 500 - 1000 Kcal.
  • je velká taneční párty v rytmech latinskoamerické hudby.

Během cvičení ZUMBY si zpevníte celou postavu, spálíte spoustu kalorií a skvěle se pobavíte. Díky principu přerušovaného kardio tréninku (kombinacím pomalých a rychlých rytmů) dojde k účinnému spalování tuků a efektivnímu formování celého těla!

Bachata je forma hudby a tance pocházející původem z Dominikánské republiky. Muzikanti se při vzniku bachaty inspirovali všemi různými žánry, kdy nejvíce tento tanec a hudbu ovlivnilo kubánské bolero. Původně byl pro tento hudební žánr použit výraz amargue (hořký – hořká hudba), s rozvojem popularity se začal používat neutrální výraz bachata.

Merengue je národní hudbou Dominikánské Republiky, která vznikla v souvislosti s lidovým tancem stejného jména již v polovině 19.století. merengue pochází z kubánského hudebního žánru nazývaného UPA, jehož jedna část se jmenovala právě merengue. UPA dorazila do Dominikánské republiky v polovině 19.století z Puerto Rica.. Z počátku nebyla merengue vůbec populární, o pár let později se dostala do módy.

Salsa je   pestrá směsice  tradičních afrických, kubánských a dalších latinsko-amerických rytmů a nejrůznějších stylů,  kdy kořeny tohoto tance leží především ve dvou kulturách a to Kuba a Portorikánská republika s dalším šířením po celé Americe, poté Evropa Salsa  je odvozena od tance Cuba son, ale byla ovlivněna i mnoha dalšími kubánskými tanci jako je Mambo, Guaracha, Rumba, najdeme zde také prvky swingu a flamenka.

Cha-cha je velmi svižný latinskoamerický tanec pocházející z Kuby. Rytmus se vyvinul z Kubánského tance Danzon synkopováním 4. taktu.